•  

  (021) 8794

 •  

  info@anp-co.com

 

نسل نوین مراکز داده یکپارچه

 یکی از مهمترین بخش هاي تشکیل دهنده مراکز داده واحد پردازش و تجهیزات مربوط به آن می باشد. در واقع اگر دیگر قسمت های تشکیل دهنده یک مركز داده، شامل زیرساخت فعال و غیر فعال , ذخیره سازها ,امنیت و ..... به منظور دریافت درخواست کاربران، انتقال آنها به واحد پردازنده و در نهایت انتقال پاسخ نهایی به مشتریان طراحی و پیاده سازی می گردند،  واحد پردازنده مراکز داده را می توان در نقش مغز سیستم در نظر گرفت.

 تحولات در حوزه فناوري IT، طي دهه گذشته از سرعت و شتاب روزافزونی برخوردار شده، تحولاتی كه متاثر از رويكرد ارتقاء سطوح سيستمي در طراحي مراكز داده و با هدف یکپارچگی در سخت افزار و ساختار مدیریت و راهبری و در پي کاهش چشمگیر زمان و منابع  انسانی مورد نیاز به منظور ایجاد و مدیریت راهبری زیرساخت، سرویس دهی بيشتر ايمن تر و ارزانتر به کاربران، کاهش زمان مورد نیاز جهت عیب یابی و رفع آن هستند. تحولاتي كه مراکز داده را بسیار انعطاف پذیر تر نموده و امکان پاسخگویی بلادرنگ به نیاز کاربران را ایجاد می کند.

نسل نوين مراکز داده در مقیاس بزرگ، بیش از بیش نیازمند طراحی و اجرای اجزاء تشکیل دهنده خود با اتکا بر اصل یکپارچگی هستند.  اصول حاكم بر طراحی مراکز داده نسل آینده با توجه به ٣ اصل اساسی ذیل در بخش پردازش شکل می گیرند.

پردازش یکپارچه ( Unified Computing)

نخستين اتفاق در اين راهكار، ایجاد بستری یکنواخت و یکپارچه متشکل از منابع پردازشی، ذخیره سازها و تجهیزات گذردهی دیتا به منظور افزایش بازدهی مراکز داده و متمرکز شدن تمامی نقاط مورد نیاز جهت کنترل و مدیریت منابع در یک مرکز واحد است.

شبکه و داده یکپارچه ( Unified Fabric)

در اين راهكار، طراحی ساختار شبکه و گذردهی دیتا با توجه به موارد زير انجام مي گيرد :

 • قابلیت مقیاس پذیری بالا همراه با قدرت بالا جهت پاسخگویی به نیاز حال و آینده
 •  
 • کاهش میزان پیچیدگی و سهولت در بخش طراحی، اجرا و مدیریت
 •  
 • مطابق با نیاز مراکز داده مبتنی بر ساختار ابر جهت ایجاد بستری با سرعت های بسیار بالا در انتقال دیتا، پشتیبانی از مجازی سازی سرورها و امنیت بالا
 •  
 • قابلیت ادغام ترافیک LAN و SAN با استفاده از تکنولوژی CNA
 •  
 • انعطاف پذیری بالا در ساختار طراحی به منظور بر آورده کردن نیازهایی ناظر به افزایش سرعت پاسخگویی به تغیيرات حسب نیاز کاربران، افزایش توان بازدهی، قابلیت افزایش و کاهش توان پاسخگویی به صورت پویا و داینامیک و انطاف پذیر جهت همخوانی با تکنولوژی های آینده .

مدیریت یکپارچه یا  Unified Management:

يكي ديگر از اتفاقاتي كه در اين راهكار رخ داده، متمرکز کردن کلیه Task های مربوط به مدیریت و کنترل منابع مرکز داده در یک واحد مرکزی به منظور ایجاد امکان اعمال مدیریت بر تمام اجزاء از یک نقطه، افزایش سرعت ایجاد و اعمال تغیيرات در سرویس ها، کاهش زمان و نیروی انسانی مورد نیاز و در نتیجه افزایش چابکی و انعطاف پذیری در سرویس دهی به کاربران است.

در اين راهكار، ماهیت سرویس دهی بر مبنای ابر، ایجاد زیرساختی بسیار انعطاف پذیر با قابلیت گسترش و اعمال تغییرات در کوتاهترین زمان بدون وقفه در سرویس دهی، افزایش بازدهی تجهیزات و منابع، گسترش سبد خدمات قابل ارائه به کاربر، دسترس پذیری به منابع با سهولت و روش های متعدد برای کاربران، یکپارچه سازی ساختار و منابع سیستم و در نتیجه کاهش زمان ایجاد تغیيرات و مدیریت منابع با متمرکز شدن واحد مدیریت و کنترل، ایجاد و توسعه منابع جدید بر اساس نیاز کاربران و سرویس ها بصورت بلا درنگ و ... استوار است و همین مزیت بالقوه موجب ایجاد انقلابی در طراحی مراکز داده و در راستا آن پیاده سازی راه حل ها , سیستمها و سرویسهای نوین گردیده است .

" اندیشه نگار پارس" همگام با تحولات صنعت IT همواره تلاش نموده تا آخرين فناوري هاي عرضه شده در اين حوزه را در اختيار مشتريان خود قرار دهد، در همين راستا اين شركت ارائه دهنده ی راهکار ها و تجهیزات نسل نوین مراکز داده یکپارچه بوده و با دانش عمیق نسبت به ساختار مرکز داده، قادر به خلاصه سازی و یکپارچه کردن لایه های این مراکز به منظور استفاده در ابر، رسیدن به بالاترین استاندارد نسل نوین مرکز داده و طبیعتا کسب بالاترین درجه در تداوم کسب و کار سازمان ها می باشد.

شماره تماس

(021) 88552485-6