•  

    (021) 8794

  •  

    info@anp-co.com

 

رایانش و امنیت سطح سازمانی

یکی از دغدغه های اساسی فعالین و مدیران حوزه IT, پدیداری زیرساختی با مزایای پویایی ، مقیاس پذیری و همچنین انعطاف پذیری است تا اندازه ای که برای هر یک از نیازهای کار Mission-critical و توسعه و گسترش کارهای خلاقانه و جدید کافی باشد. این زیرساخت باید به تصمیم سازان و تصمیم گیران در استفاده از داده ها به عنوان دارایی با ارزش سازمان کمک کند و با رویکرد نگاه به آینده بجای توقف در گذشته و استفاده از ابزار IT برای بدست آوردن مزایای رقابتی مناسب باشد.

سیستم های IBM zEnterprise، سیستمی است مرکب از استاندارد های طلایی رایانش سازمانی و حداکثر امنیت به همراه مزایای داخلی مین فریم ها که نظارت و کیفیت سرویس دهی به خدمات را برای حجم بالای پردازش های خاص و برنامه های سطح اهداف عمومی داراست. سیستم zEnterprise متشکل از IBM zEnterprise  به عنوان مین فریم، IBM zEnterprise Unified Resource Manger یا مدیریت یکپارچه منابع و IBM zEnterprise BladeCenter Extension یا zBX که بمنظور بهینه سازی و مکمل زیرساخت پردازشی بکار می رود، می باشد.

در واقع IBM zEnterprise برای بهبود مقیاس پذیری، عملکرد، امنیت، انعطاف پذیری، در دسترس بودن و مجازی سازی طراحی شده است. طراحی بیش از 60 هسته با معماری خاص IBM و بالاترین میزان کلاک در جهان به منظور ارائه مقیاس پذیری گسترده تر برای سرویس دهی امن تر داده ها و پردازش تراکنش ها برای محیط های با مقیاس بزرگ است. طراحان این سازه با رعایت دغدغه های زیست محیطی و توجه به اقتصاد انرژی به نحوی عمل کرده اند که این سیستم، توجهی خاص بر اصل صرفه جویی محسوس انرژی دارد. در حقیقت CPC یا مجموعه پردازنده مرکزی IBM zEnterprise با سطحی از مصرف انرژی طراحی شده که توانایی کاهش استفاده از انرژی و صرفه جویی در فضا به دلیل جایگزینی با محیط مجتمع سرور ها را داراست.

مین فریم های IBM به واسطه برخوردار بودن از پشتوانه تکنولوژی مجازی سازی و قابلیت های ويژه آن از دیر باز مورد توجه بازار های جهانی بوده است. يكي از دلايل حجم بالای تقاضا براي اين سامانه،  قابلیت هايي ويژه اي اين سيستم است كه  قادر است به سرعت منابع سیستمی خود را باز توزیع و مقیاس کاری را به صورت عمودی (Scale up)، افقی (Scale out) و یا هر دو افزایش دهد که این خود باعث ایجاد تفاوت بین اجرای بی نقص و هزینه های مربوط به پاسخگویی کند سیستم یا از کار افتادن کل سیستم خواهد شد. برای مثال، یک سرور System z قادر به افزایش مقیاس درون سیستمی خود تا میلیون ها تراکنش در روز است و یا می تواند مقیاس برون سیستمی خود را از مدیریت ده عدد سرور مجازی به هزاران سرور افزایش دهد، همچنین این سیستم ها قادر به باز توزیع پویای منابع سیستمی بسته به درخواست سرور ها نیز می باشند.

 از سوي ديگر، سیستم عامل لینوکس برای z، z/VM و z/OS بر روی سیستم های z به متقاضیان، ارزش های منحصر به فرد و بی نظیر فعاليت در حوزه های مجازی سازی، انعطاف پذیری، مقیاس پذیری، مدیریت حجم کاری، بازدهی، تداوم کسب و کار، قابلیت اطمینان و امنیت بالا را ارائه می کند. در واقع IBM با بیان هم افزايي در سطح بیت در این سیستم ها، مفهوم از کار افتادن یا Downtime را به سخره می گیرد.

سیستم عامل لینوکس بر روی System z، ترکیبی از مزایای غیر قابل اجتناب مین فریم های IBM به همراه انعطاف پذیری و حمایت از استاندارد های متن باز در سیستم عامل های لینوکس است. لینوکس و IBM z/VM نیز از قابلیات سرور System z در زمینه های تثبیت سازی ، امنیت ، اطمینان و خروج از بحران بهره مند است و اجرای لینوکس بر روی z/VM در System z باعث افزایش مزایای اقتصادی و عملیاتی خواهد شد. جایگزینی سرور های x86 با یک System z مزایای ذیل را خواهد داشت:

  • تا 75 درصد کاهش هزینه های انرژی
  •  
  • تا 70 درصد افزایش بهره وری عملیاتی
  •  
  • هم افزايي و تخصیص پویای منابع پردازشی، Memory و I/O كه هر يك در فراهم سازی سطح بالایی از راهکارهای خروج از بحران و تداوم کسب و کار حائز اهمیت است.

"شرکت اندیشه نگار پارس" با تدارك تجهیزات و ارائه راهکارهای نوین در زمینه سیستم های z یا مین فریم همواره كوشيده تا صنعت IT را در کشور به سطح سازمانی یا Enterprise رسانده و سازمان هاي متقاضي را در حداکثر رساندن کارایی و کیفیت و نیز امنیت منحصر بفرد، یاری کند. از جمله تجهیزات قابل ارائه توسط شرکت، در این زمینه می توان به ماشین های غول پیکر و قدرتمند ذیل اشاره کرد:

zBX

Memory (GB)

CP/IFL (Cores)

Machine

-

512

54

IBM System z9

-

1520

64

IBM System z10

*

3056

80

IBM zEnterprise 196

*

3040

101

IBM zEnterprise EC12

 

شماره تماس

(021) 88552485-6