•  

    (021) 8794

  •  

    info@anp-co.com

 

رایانش و سیستم های پردازشی کارآمد

"اندیشه نگار پارس" بیش از 2 دهه است که به عنوان یکی از شرکت های برتر در زمینه ی فراهم سازی و پیکر بندی انواع سیستم های پردازشی در کشور فعالیت می کند(بعنوان نخستین فعالیت). ماحصل این فرایند ارائه راهکاری جامع و کارآمد برای یکی از حیاتی ترین و مهمترین زیر لایه های مراکز داده یعنی سیستم های پردازشی و رایانشی در سازمان ها می باشد. با نگاهی کوتاه به دیگر راهکار های قابل ارائه به این نتیجه خواهید رسید که این راهکار به سازمان ها در حوزه های مختلف امکان حداکثر دسترسی، بهترین سطح در مجازی سازی، حفاظت از سرمایه بلند مدت, و محیطی آماده برای ابر را بیش از پیش فراهم خواهد ساخت.

این راهکار با در نظر گرفتن سرمایه اولیه و شناخت خدمات پردازشی سازمان ها از کوچک ترین سیستم های پردازشی تا پیشرفته ترین آن را در بر می گیرد و حداکثر مقیاس پذیری عمودی و افقی (Scale Up, Scale Out) را برای مراکز داده و سرویس های سازمان ها به ارمغان می آورد. "اندیشه نگار پارس" این راهکار را از نظر مفهومی به چهار بلوک تقسیم کرده است. این بلوک ها به عنوان کلید تکنولوژی برای تمامی سبد راهکار های این شرکت حول این بخش، استفاده خواهند شد.

مجازی سازی

محیط های مجازی شده ی IT قادرند تا به طور خودکار مدیریت داده های مهم سازمان و اعمال مربوط به محافظت از داده ها را بر عهده بگیرند. این محیط ها همچنین امکان ارائه سریع ظرفیت و منابع پردازشی و متعاقب آن ذخیره سازی را ممکن کرده و منجر به کاهش هزینه ها در عین افزایش بهره برداری از دارایی های سازمان خواهند شد که چالاکی در کسب و کار را بدنبال دارند.

خودکار سازی

خودکار سازی با سرعت بخشیدن به عملکردIT و تغییر فرآیند های وقت گیر منجر به ایجاد و معرفی سیستم های نوین کسب و کار و برنامه های کاربردی جدید به سازمان خواهد شد که این باعث کاهش هزینه های عملیاتی می شود. این قسمت همچنین ضمن تسهیل در فرآیند های مداوم باعث کاهش هزینه های سرمایه گذاری (CAPEX) بر روی سیستم های پردازشی و ذخیره ساز مورد استفاده در سازمان نیز خواهد شد. خودکار سازی قادر است تا با افزایش بهره وری کارمندان IT سبب دسترسی بهتر به داده ها، امنیت و  بهبود هزینه های عملیاتی (OPEX) شود. خودکار سازی همچنین موجب کارآیی موثرتر کارمندان IT در برخورد با زیر ساخت موجود سازمان می شود که طبیعتاً سبب ایجاد بازخورد های بهتری برای کسب و کار خواهد شد.

آمادگی برای ابر

محیط های IT آماده برای ابر، محیط هایی هستند که آمادگی تصویب و تبدیل به مدل رایانش ابری و یا فناوری اطلاعات به عنوان سرویس را با سرعت و با کمترین ریسک، داشته و دارند. یک زیر ساخت آماده برای ابر دسترسی بدون دردسر و امن را به تمامی اطلاعات و منابع ممکن می سازد. این محیط مقرون به صرفه می باشد چرا که با مدل مقیاس بندی پویا امکان ارایه منابع را بسته به نیازمندی های کسب و کار، مشتریان و شرکای تجاری سازمان فراهم خواهد آورد. محیط آماده برای ابر همچنین قادر است، تثبیت و تجمیع تمامی ذخیره سازها، سرور، منابع شبکه و دارایی های سطح میانی (Middleware) را از طریق مجازی سازی اعمال پدید آورده و موجب بهبود عملیاتی و یکپارچگی این گونه محیط شود. واژه آمادگی برای ابر در اینجا بر مبنای دسترسی چند گانه و توافق سطوح خدمات یا SLA حول محور سرویس های پردازشی و ذخیره سازی می باشد که امنیت رده سازمانی و حفظ حریم خصوصی را نیز در پی دارد.

توسعه پایدار

در سال هاي اخیر يكي از مفروضات اساسي حوزه IT،  امکان توسعه پایدار به عنوان جنبه مهم در امنیت و بهبود یک کسب و کار بوده است. درک این جنبه برای تامین کنندگان اجزای IT بسیار حائز اهمیت است زیرا سبب کمک به سازمان ها و نهاد های مختلف برای حرکت به سوی یک زیر ساخت با رویکرد توسعه پایدار می شود. این بخش همچنین سازمان را قادر می سازد تا ضمن کسب بهره وری در انرژی، زیرساخت IT مطمئن, با سطح بالایی از ایمنی را در اختیار داشته باشد.

اندیشه نگار پارس" با ارایه این 4 بلوک مدعی است علاوه بر تامین کننده برتر تجهیزات پیشرفته، يكي از پیشگامان عرصه  طراحی و احداث مراکز داده و همچنین برترین ارائه کننده راهکار های پردازشی و متعاقب آن ذخیره سازی برای کسب حداکثر چابکی در هر سازمانی می باشد. اما همانطور که گفته شد، نکته مهم در این راهکار، در نظر گرفتن تمامی زیر لایه های مرکز داده حول این راهکار بوده که منجر به نسل نوین مراکز داده با رویکرد لایه های پردازش خواهد شد (راهکار ششم).

شماره تماس

(021) 88552485-6